AVX Corporation 0603YC822JAZ2A
0603YC822JAZ2A picture photo
Mfg. Part Number
0603YC822JAZ2A
Brief Description
CAP CER 8200PF 16V X7R 0603
Datasheet Download
0603YC822JAZ2A.pdf
Availability of 0603YC822JAZ2A
QUANTITY
0603YC822JAZ2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603YC822JAZ2A
Internal Part NumberEIS-0603YC822JAZ2A
FamilyCeramic Capacitors
SeriesFLEXITERM®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603YC822JAZ2A
Related Links0603YC8, 0603YC822JAZ2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0603YC822JAZ2A Details Description
Related parts for 0603YC822JAZ2A
TVS DIODE 85.5VWM 137VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL 1MM DIP 80 POS datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
MANDREL INSERT 69535 datasheet.pdf
SIDAC 240-280V 1A DO15 datasheet.pdf
OSC PROG LVDS 2.5V 250PPM OE SMD datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 36"L X 30"W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 4.06MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TRANS RF LDMOS 400W SOT1258-3 datasheet.pdf