AVX Corporation 0603ZC100KAT2A
0603ZC100KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
0603ZC100KAT2A
Brief Description
CAP CER 10PF 10V X7R 0603
Datasheet Download
0603ZC100KAT2A.pdf
Availability of 0603ZC100KAT2A
QUANTITY
0603ZC100KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603ZC100KAT2A
Internal Part NumberEIS-0603ZC100KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603ZC100KAT2A
Related Links0603ZC1, 0603ZC100KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0603ZC100KAT2A Details Description
Related parts for 0603ZC100KAT2A
IC DETECTOR VOLTAGE 2.7V 5TSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM datasheet.pdf
IC MODEM 3.3V V.22BIS 32-QFN datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
LIGHT DEBURRING WHEEL 14" 6S FIN datasheet.pdf
CONN PIN 14POS 2MM DUAL TH datasheet.pdf