AVX Corporation 06123C223MAT2U
06123C223MAT2U picture photo
Mfg. Part Number
06123C223MAT2U
Brief Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0612
Datasheet Download
06123C223MAT2U.pdf
Availability of 06123C223MAT2U
QUANTITY
06123C223MAT2U Order Process
Ship out your order
Specifications of 06123C223MAT2U
Internal Part NumberEIS-06123C223MAT2U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06123C223MAT2U
Related Links06123C2, 06123C223MAT2U Datasheet, AVX Corporation Distributor
06123C223MAT2U Details Description
Related parts for 06123C223MAT2U
CAP POLYMER 56UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 16"L X 20"W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TAPE ALUM FOIL 38.1MM CIRC 5/PK datasheet.pdf