AVX Corporation 06125C104MAT2V
06125C104MAT2V picture photo
Mfg. Part Number
06125C104MAT2V
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0612
Datasheet Download
06125C104MAT2V.pdf
Availability of 06125C104MAT2V
QUANTITY
06125C104MAT2V Order Process
Ship out your order
Specifications of 06125C104MAT2V
Internal Part NumberEIS-06125C104MAT2V
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06125C104MAT2V
Related Links06125C1, 06125C104MAT2V Datasheet, AVX Corporation Distributor
06125C104MAT2V Details Description
Related parts for 06125C104MAT2V
IC MPU/RESET CIRC 3.00V SC70-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 385KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SPI 25MSPS DL 64QFN datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 360MA 350 MOHM datasheet.pdf
RES 11.7 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 4-ROWS datasheet.pdf
CIR 10C 10#16 SKT RECP WALL datasheet.pdf
R/A(M)JUMPER RG-178 300MM NAT datasheet.pdf