AVX Corporation 06125C823ZAT2A
06125C823ZAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06125C823ZAT2A
Brief Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0612
Datasheet Download
06125C823ZAT2A.pdf
Availability of 06125C823ZAT2A
QUANTITY
06125C823ZAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06125C823ZAT2A
Internal Part NumberEIS-06125C823ZAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06125C823ZAT2A
Related Links06125C8, 06125C823ZAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06125C823ZAT2A Details Description
Related parts for 06125C823ZAT2A
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES MO 2W 0.56 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
RES 15.0 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 7.24MM datasheet.pdf