AVX Corporation 0612ZC223KAT2A
0612ZC223KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
0612ZC223KAT2A
Brief Description
CAP CER 0.022UF 10V X7R 0612
Datasheet Download
0612ZC223KAT2A.pdf
Availability of 0612ZC223KAT2A
QUANTITY
0612ZC223KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0612ZC223KAT2A
Internal Part NumberEIS-0612ZC223KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0612ZC223KAT2A
Related Links0612ZC2, 0612ZC223KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0612ZC223KAT2A Details Description
Related parts for 0612ZC223KAT2A
TRANS PNP 150V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A 8SO datasheet.pdf
POWER SPLY SWITCH 40V 30A GPIB datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
FEED-THROUGH MODULAR TERM BLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 100V SO8FL datasheet.pdf