AVX Corporation 0612ZD222KAT2A
0612ZD222KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
0612ZD222KAT2A
Brief Description
CAP CER 2200PF 10V X5R 0612
Datasheet Download
0612ZD222KAT2A.pdf
Availability of 0612ZD222KAT2A
QUANTITY
0612ZD222KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0612ZD222KAT2A
Internal Part NumberEIS-0612ZD222KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0612ZD222KAT2A
Related Links0612ZD2, 0612ZD222KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0612ZD222KAT2A Details Description
Related parts for 0612ZD222KAT2A
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM60H/AE60M/X datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 2442MHZ 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO-219AB datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf