Littelfuse 0663.125HXSL
0663.125HXSL picture photo
Mfg. Part Number
0663.125HXSL
Brief Description
FUSE BRD MNT 125MA 250VAC RADIAL
Datasheet Download
0663.125HXSL.pdf
Availability of 0663.125HXSL
QUANTITY
0663.125HXSL Order Process
Ship out your order
Specifications of 0663.125HXSL
Internal Part NumberEIS-0663.125HXSL
FamilyFuses
SeriesLT-5™ 663
PackagingBulk
Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating125mA
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t0.12
ApprovalsCSA, KTL, SEMKO, UL, VDE
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Color-
Size / Dimension0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
DC Cold Resistance1.241 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0663.125HXSL
Related Links0663.1, 0663.125HXSL Datasheet, Littelfuse Distributor
0663.125HXSL Details Description
Related parts for 0663.125HXSL
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 90BGA datasheet.pdf
LED WHITE DIFF 2SMD R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS 3.81MM datasheet.pdf
COVER SCREW STRAIGHT 8X8X48" datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
SLEEVE BRAID NYLON 1" BK 250' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
DL2-96P W/320-0021-006 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.05M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf