Littelfuse 067404.5DRT4P
067404.5DRT4P picture photo
Mfg. Part Number
067404.5DRT4P
Brief Description
FUSE CERAMIC 4.5A 250VAC AXIAL
Datasheet Download
067404.5DRT4P.pdf
Availability of 067404.5DRT4P
QUANTITY
067404.5DRT4P Order Process
Ship out your order
Specifications of 067404.5DRT4P
Internal Part NumberEIS-067404.5DRT4P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Series674
PackagingTape & Reel (TR)
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Current Rating4.5A
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage50A
Melting I²t9.58
Color-
Size / Dimension0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
DC Cold Resistance0.0171 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)067404.5DRT4P
Related Links067404, 067404.5DRT4P Datasheet, Littelfuse Distributor
067404.5DRT4P Details Description
Related parts for 067404.5DRT4P
CONN HEADER 16POS .100 DL datasheet.pdf
BLADE HEX 6MM 5.51" datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DL R/A GOLD datasheet.pdf
SWITCH DIP AUTO SEALED 6POS datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 5V ESD 8-SOIC datasheet.pdf
HEADER 50POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK/DRVR CPUOUT 200MHZ 56SSOP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf