Littelfuse 0676.080DRT4P
0676.080DRT4P picture photo
Mfg. Part Number
0676.080DRT4P
Brief Description
FUSE CERAMIC 80MA 250VAC AXIAL
Datasheet Download
0676.080DRT4P.pdf
Availability of 0676.080DRT4P
QUANTITY
0676.080DRT4P Order Process
Ship out your order
Specifications of 0676.080DRT4P
Internal Part NumberEIS-0676.080DRT4P
FamilyFuses
Series676
PackagingTape & Reel (TR)
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Current Rating80mA
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC-
Response TimeFast
Package / CaseCartridge, Non-Standard (Axial)
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t0.001
ApprovalsCSA, UL
Operating Temperature-
Color-
Size / Dimension0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
DC Cold Resistance4.7 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0676.080DRT4P
Related Links0676.0, 0676.080DRT4P Datasheet, Littelfuse Distributor
0676.080DRT4P Details Description
Related parts for 0676.080DRT4P
RES 20 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 30-89V 450MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 6W datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 330VAC AXIAL datasheet.pdf