Johanson Technology Inc. 0783FB15A0100E
0783FB15A0100E picture photo
Mfg. Part Number
0783FB15A0100E
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
FILTER BALUN 1:2 780MHZ 1:2 ISM
Datasheet Download
0783FB15A0100E.pdf
Availability of 0783FB15A0100E
QUANTITY
0783FB15A0100E Order Process
Ship out your order
Specifications of 0783FB15A0100E
Internal Part NumberEIS-0783FB15A0100E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBenefits of using Integrated Passive Components over a Discrete Solution
Standard Package4,000
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Range779MHz ~ 787MHz
Impedance - Unbalanced/Balanced50 / 100 Ohm
Phase Difference180° ±15
Insertion Loss (Max)1.5dB
Return Loss (Min)9.5dB
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0783FB15A0100E
Related Links0783FB1, 0783FB15A0100E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
0783FB15A0100E Details Description
Related parts for 0783FB15A0100E
DSUB CABLE - CMP09G/AE09M/X datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 4COND SILVER 14' datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV 5V 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC MUX 2:1 LVPECL FSI INP 16-MLF datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 3COND 10AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf