Vishay/Dale 07T1003JF
07T1003JF picture photo
Mfg. Part Number
07T1003JF
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% BEAD
Datasheet Download
07T1003JF.pdf
Availability of 07T1003JF
QUANTITY
07T1003JF Order Process
Ship out your order
Specifications of 07T1003JF
Internal Part NumberEIS-07T1003JF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesT
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-
Power - Max-
Length - Lead Wire3.00" (76.20mm)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)07T1003JF
Related Links07T1, 07T1003JF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
07T1003JF Details Description
Related parts for 07T1003JF
CAP TANT 1UF 50V 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC GATE XOR/XNOR 3.3V/5V 8-SOIC datasheet.pdf
IC VOLT MON DUAL SUP/SW 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 6.96NS 256CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS CABLE PIN datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 672UBGA datasheet.pdf
OSC 50.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf