AVX Corporation 08051A151GAT2A
08051A151GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08051A151GAT2A
Brief Description
CAP CER 150PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A151GAT2A.pdf
Availability of 08051A151GAT2A
QUANTITY
08051A151GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A151GAT2A
Internal Part NumberEIS-08051A151GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A151GAT2A
Related Links08051A1, 08051A151GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A151GAT2A Details Description
Related parts for 08051A151GAT2A
IC MCU 8BIT 4KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 3MM R/A GOLD datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 2A TO-126 datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 350MA 600 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS 1.5MM 28-26AWG datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC SMD datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 82.5A W/HEATSINK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 6-LLP datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
SCREWDRIVER REVERSE BLADE CR2 datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH 10 AWG datasheet.pdf