AVX Corporation 08051A180KAT4A
08051A180KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
08051A180KAT4A
Brief Description
CAP CER 18PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A180KAT4A.pdf
Availability of 08051A180KAT4A
QUANTITY
08051A180KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A180KAT4A
Internal Part NumberEIS-08051A180KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A180KAT4A
Related Links08051A1, 08051A180KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A180KAT4A Details Description
Related parts for 08051A180KAT4A
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC INTERRUPT CONTROLLER 28-PLCC datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 30A 12V datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf