AVX Corporation 08051A220KAT4A
08051A220KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
08051A220KAT4A
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A220KAT4A.pdf
Availability of 08051A220KAT4A
QUANTITY
08051A220KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A220KAT4A
Internal Part NumberEIS-08051A220KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A220KAT4A
Related Links08051A2, 08051A220KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A220KAT4A Details Description
Related parts for 08051A220KAT4A
IC REG LDO 3.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
70232-225LF METRAL HDR STR PF 4X datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 10POS GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 25-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE SCKT datasheet.pdf