AVX Corporation 08051A3R9BAT2A
08051A3R9BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08051A3R9BAT2A
Brief Description
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A3R9BAT2A.pdf
Availability of 08051A3R9BAT2A
QUANTITY
08051A3R9BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A3R9BAT2A
Internal Part NumberEIS-08051A3R9BAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A3R9BAT2A
Related Links08051A3, 08051A3R9BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A3R9BAT2A Details Description
Related parts for 08051A3R9BAT2A
DIP CABLE - HDM16H/AE16G/X datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE 1-WIRE 8UMAX datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY SNAP-IN 15A datasheet.pdf
RES 6.04 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
RES SMD 500 OHM 0.01% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf