AVX Corporation 08051A471K4T2A
08051A471K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
08051A471K4T2A
Brief Description
CAP CER 470PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A471K4T2A.pdf
Availability of 08051A471K4T2A
QUANTITY
08051A471K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A471K4T2A
Internal Part NumberEIS-08051A471K4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A471K4T2A
Related Links08051A4, 08051A471K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A471K4T2A Details Description
Related parts for 08051A471K4T2A
LED 7-SEG CC .362" HI EFF RED datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 70MA 5.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN FML 40POS 4ROWS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 38.40MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf