AVX Corporation 08051A4R0CAT2A
08051A4R0CAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08051A4R0CAT2A
Brief Description
CAP CER 4PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A4R0CAT2A.pdf
Availability of 08051A4R0CAT2A
QUANTITY
08051A4R0CAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A4R0CAT2A
Internal Part NumberEIS-08051A4R0CAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A4R0CAT2A
Related Links08051A4, 08051A4R0CAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A4R0CAT2A Details Description
Related parts for 08051A4R0CAT2A
TWEEZER POINT FINE 5ABB 4.61" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL W/PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 7.62MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 700MA 240VAC 48VDC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 208MAPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
GUIDE PIN 0.100" SHRD HDR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS CABLE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 34NH 1.05A 110 MOHM datasheet.pdf