AVX Corporation 08051A680GAT2A
08051A680GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08051A680GAT2A
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A680GAT2A.pdf
Availability of 08051A680GAT2A
QUANTITY
08051A680GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A680GAT2A
Internal Part NumberEIS-08051A680GAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A680GAT2A
Related Links08051A6, 08051A680GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A680GAT2A Details Description
Related parts for 08051A680GAT2A
IC REG LDO 5V 1A DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DBL 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 15V 67MA OUT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 1W datasheet.pdf