AVX Corporation 08051A681FAT2A
08051A681FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08051A681FAT2A
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A681FAT2A.pdf
Availability of 08051A681FAT2A
QUANTITY
08051A681FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A681FAT2A
Internal Part NumberEIS-08051A681FAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A681FAT2A
Related Links08051A6, 08051A681FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A681FAT2A Details Description
Related parts for 08051A681FAT2A
IC FPGA 260 I/O 456FBGA datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32-PCM datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SLIT HARNESS WRAP NYLON 100M datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 5.4NH 1.77A 40 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766 datasheet.pdf
55/ CABLE OUTER SPACE datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf