AVX Corporation 08051A6R0DAT2A
08051A6R0DAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08051A6R0DAT2A
Brief Description
CAP CER 6PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A6R0DAT2A.pdf
Availability of 08051A6R0DAT2A
QUANTITY
08051A6R0DAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A6R0DAT2A
Internal Part NumberEIS-08051A6R0DAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A6R0DAT2A
Related Links08051A6, 08051A6R0DAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A6R0DAT2A Details Description
Related parts for 08051A6R0DAT2A
BATTERY PACK NICAD 12V 250MAH datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 16A ROLLR LEVER datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RING AVIKRIMP TAPED (C-830-10T) datasheet.pdf
RES 825 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf