AVX Corporation 08051A6R8DAT2A
08051A6R8DAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08051A6R8DAT2A
Brief Description
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A6R8DAT2A.pdf
Availability of 08051A6R8DAT2A
QUANTITY
08051A6R8DAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A6R8DAT2A
Internal Part NumberEIS-08051A6R8DAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A6R8DAT2A
Related Links08051A6, 08051A6R8DAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A6R8DAT2A Details Description
Related parts for 08051A6R8DAT2A
MODULE RABBITCORE RCM3600 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 120POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
1003-3 25'.CRD 15WATT HANDLAMP datasheet.pdf
1.25MM M/F ON 26AWG 150MM datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 6PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
108M12-HV IP67 SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 250MW SOD123 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.8A 52.8 MOHM datasheet.pdf