AVX Corporation 08051A7R0KAT4A
08051A7R0KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
08051A7R0KAT4A
Brief Description
CAP CER 7PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A7R0KAT4A.pdf
Availability of 08051A7R0KAT4A
QUANTITY
08051A7R0KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A7R0KAT4A
Internal Part NumberEIS-08051A7R0KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A7R0KAT4A
Related Links08051A7, 08051A7R0KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A7R0KAT4A Details Description
Related parts for 08051A7R0KAT4A
CONN SPADE 10-12 AWG #10 P-GRIP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR DUAL 4-5 16SOEIAJ datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.2V SNT-4A datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
HOOK DOUBLE SPACE .025" GRAY datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE SKT SLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf