AVX Corporation 08051A9R0DAT2A
08051A9R0DAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08051A9R0DAT2A
Brief Description
CAP CER 9PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
08051A9R0DAT2A.pdf
Availability of 08051A9R0DAT2A
QUANTITY
08051A9R0DAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051A9R0DAT2A
Internal Part NumberEIS-08051A9R0DAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package16,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051A9R0DAT2A
Related Links08051A9, 08051A9R0DAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051A9R0DAT2A Details Description
Related parts for 08051A9R0DAT2A
IC 4-BIT SYNC BIN CNTR 16-SOIC datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 44POS 15GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 220PF 5% 50VDC 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
508 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
LED EMITTER WHT 1350LM 1CH MCPCB datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM LCKD RTR 12VDC datasheet.pdf