AVX Corporation 08051C103K4T4A
08051C103K4T4A picture photo
Mfg. Part Number
08051C103K4T4A
Brief Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Datasheet Download
08051C103K4T4A.pdf
Availability of 08051C103K4T4A
QUANTITY
08051C103K4T4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051C103K4T4A
Internal Part NumberEIS-08051C103K4T4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051C103K4T4A
Related Links08051C1, 08051C103K4T4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051C103K4T4A Details Description
Related parts for 08051C103K4T4A
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC IF-PLL FM RADIO DEMOD 20SSOP datasheet.pdf
CLIP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
IC ADC 10BIT ULP 20MHZ 32LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1W PMDU datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 20AWG WHITE 100' datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf