AVX Corporation 08051C223KAT4A
08051C223KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
08051C223KAT4A
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
Datasheet Download
08051C223KAT4A.pdf
Availability of 08051C223KAT4A
QUANTITY
08051C223KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051C223KAT4A
Internal Part NumberEIS-08051C223KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051C223KAT4A
Related Links08051C2, 08051C223KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051C223KAT4A Details Description
Related parts for 08051C223KAT4A
CAP FILM 1.5UF 10% 1.1KVDC RAD datasheet.pdf
FERRULE 16.0MM 24 WHT 1 = 100PCS datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M12-1.5 6G 20MA datasheet.pdf
SWITCH BASIC SUBMINI ROLLR LEVER datasheet.pdf
C/A 12FIB SM MPO-MPO datasheet.pdf
CA SM 12F OFNP MPO datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 36 OHM 16DIP datasheet.pdf
LOW ANGLE SQ. DIFFUSED datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
CONN FML 6POS datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS STRGHT SKT datasheet.pdf