AVX Corporation 08051C332KAT2P
08051C332KAT2P picture photo
Mfg. Part Number
08051C332KAT2P
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805
Datasheet Download
08051C332KAT2P.pdf
Availability of 08051C332KAT2P
QUANTITY
08051C332KAT2P Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051C332KAT2P
Internal Part NumberEIS-08051C332KAT2P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051C332KAT2P
Related Links08051C3, 08051C332KAT2P Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051C332KAT2P Details Description
Related parts for 08051C332KAT2P
FIXED IND 68UH 64MA 7.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 125 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 33 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf