AVX Corporation 08051J2R4BBTTR
08051J2R4BBTTR picture photo
Mfg. Part Number
08051J2R4BBTTR
Brief Description
CAP THIN FILM 2.4PF 100V 0805
Datasheet Download
08051J2R4BBTTR.pdf
Availability of 08051J2R4BBTTR
QUANTITY
08051J2R4BBTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051J2R4BBTTR
Internal Part NumberEIS-08051J2R4BBTTR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)0.044" (1.13mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051J2R4BBTTR
Related Links08051J2, 08051J2R4BBTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051J2R4BBTTR Details Description
Related parts for 08051J2R4BBTTR
IC 2.93V NANOPWR MON SOT-23-5 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.1W MONO 8LLP datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 55POS SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 2W SMBG datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 WW 36POS datasheet.pdf
IC IMAGE SENSOR 5MP RW datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf