AVX Corporation 08051K0R7AAWTR
08051K0R7AAWTR picture photo
Mfg. Part Number
08051K0R7AAWTR
Brief Description
CAP THIN FILM 0.7PF 100V 0805
Datasheet Download
08051K0R7AAWTR.pdf
Availability of 08051K0R7AAWTR
QUANTITY
08051K0R7AAWTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051K0R7AAWTR
Internal Part NumberEIS-08051K0R7AAWTR
FamilyThin Film Capacitors
SeriesAccu-F®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated100V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051K0R7AAWTR
Related Links08051K0, 08051K0R7AAWTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051K0R7AAWTR Details Description
Related parts for 08051K0R7AAWTR
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT363 datasheet.pdf
LED RED DIFF 3.2MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 12-24VDC 50MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS GOLD SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf