AVX Corporation 08051K0R7ABTTR
08051K0R7ABTTR picture photo
Mfg. Part Number
08051K0R7ABTTR
Brief Description
CAP THIN FILM 0.7PF 100V 0805
Datasheet Download
08051K0R7ABTTR.pdf
Availability of 08051K0R7ABTTR
QUANTITY
08051K0R7ABTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 08051K0R7ABTTR
Internal Part NumberEIS-08051K0R7ABTTR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated100V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)0.044" (1.13mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08051K0R7ABTTR
Related Links08051K0, 08051K0R7ABTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
08051K0R7ABTTR Details Description
Related parts for 08051K0R7ABTTR
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 48V datasheet.pdf
IC REG BCK 1.2V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
DSUB 37 F CRIMP FLOA T datasheet.pdf
CONN HOUSING GVH 7POS datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
METALIZED POLY 1.5X.75" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN RECEPT 160POS 0.8MM SMD datasheet.pdf