AVX Corporation 08052A180JAT4A
08052A180JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
08052A180JAT4A
Brief Description
CAP CER 18PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
08052A180JAT4A.pdf
Availability of 08052A180JAT4A
QUANTITY
08052A180JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08052A180JAT4A
Internal Part NumberEIS-08052A180JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08052A180JAT4A
Related Links08052A1, 08052A180JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08052A180JAT4A Details Description
Related parts for 08052A180JAT4A
OSC XO 15.36MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
KIT EVAL MT-RJ GB ETH MULTI/SGL datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 6V BLUE datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 410MA 600 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 62NH 50MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf