AVX Corporation 08052A270KAT2A
08052A270KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08052A270KAT2A
Brief Description
CAP CER 27PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
08052A270KAT2A.pdf
Availability of 08052A270KAT2A
QUANTITY
08052A270KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08052A270KAT2A
Internal Part NumberEIS-08052A270KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package12,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08052A270KAT2A
Related Links08052A2, 08052A270KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08052A270KAT2A Details Description
Related parts for 08052A270KAT2A
CONN EDGECARD 70POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC 2-3INPUT OR/NOR TRIPLE 20PLCC datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 5A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERM 125MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC COLOR SENSOR RGB 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
EX3 DEBURRING WHEEL 8" 9S FIN datasheet.pdf
SC 3.81/05/180G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf
Precision, Low Power BiFET Op Amp IC datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 144 CLBs, 2000 Gates, 188MHz, CMOS, CPGA84 IC datasheet.pdf