AVX Corporation 08052A331GAT2A
08052A331GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08052A331GAT2A
Brief Description
CAP CER 330PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
08052A331GAT2A.pdf
Availability of 08052A331GAT2A
QUANTITY
08052A331GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08052A331GAT2A
Internal Part NumberEIS-08052A331GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08052A331GAT2A
Related Links08052A3, 08052A331GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08052A331GAT2A Details Description
Related parts for 08052A331GAT2A
RELAY SSR 125A 480VAC AC INPUT datasheet.pdf
HEAT SHRINK BLK 1/2" X 200' datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 266MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 38K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RSM 8 24VDC DPDT SOCKET datasheet.pdf