AVX Corporation 08055A681JAT2M
08055A681JAT2M picture photo
Mfg. Part Number
08055A681JAT2M
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
08055A681JAT2M.pdf
Availability of 08055A681JAT2M
QUANTITY
08055A681JAT2M Order Process
Ship out your order
Specifications of 08055A681JAT2M
Internal Part NumberEIS-08055A681JAT2M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08055A681JAT2M
Related Links08055A6, 08055A681JAT2M Datasheet, AVX Corporation Distributor
08055A681JAT2M Details Description
Related parts for 08055A681JAT2M
MCU 8BIT 32KB FLASH/ROM 32-LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 115K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
MOUNTING KEY datasheet.pdf
RES 22.81 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf