AVX Corporation 08055A9R0JAT2A
08055A9R0JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
08055A9R0JAT2A
Brief Description
CAP CER 9PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
08055A9R0JAT2A.pdf
Availability of 08055A9R0JAT2A
QUANTITY
08055A9R0JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 08055A9R0JAT2A
Internal Part NumberEIS-08055A9R0JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)08055A9R0JAT2A
Related Links08055A9, 08055A9R0JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
08055A9R0JAT2A Details Description
Related parts for 08055A9R0JAT2A
CONN EDGECARD 12POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 630VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ANT SECTOR 16DB VPOL NFEM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf