API Delevan 0805R-10NJ
0805R-10NJ picture photo
Mfg. Part Number
0805R-10NJ
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10NH 600MA 100 MOHM
Datasheet Download
0805R-10NJ.pdf
Availability of 0805R-10NJ
QUANTITY
0805R-10NJ Order Process
Ship out your order
Specifications of 0805R-10NJ
Internal Part NumberEIS-0805R-10NJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series0805R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance10nH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant4.2GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max)0.060" (1.52mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0805R-10NJ
Related Links0805R, 0805R-10NJ Datasheet, API Delevan Distributor
0805R-10NJ Details Description
Related parts for 0805R-10NJ
LED GREEN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 10VC 6TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS R/A 1MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO41 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT SKT datasheet.pdf