API Delevan 0805R-33NG
0805R-33NG picture photo
Mfg. Part Number
0805R-33NG
Brief Description
FIXED IND 33NH 500MA 270 MOHM
Datasheet Download
0805R-33NG.pdf
Availability of 0805R-33NG
QUANTITY
0805R-33NG Order Process
Ship out your order
Specifications of 0805R-33NG
Internal Part NumberEIS-0805R-33NG
Material - CoreCeramic
Inductance33nH
Tolerance±2%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)270 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant2.05GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max)0.060" (1.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0805R-33NG
Related Links0805R, 0805R-33NG Datasheet, API Delevan Distributor
0805R-33NG Details Description
Related parts for 0805R-33NG
RES SMD 115 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ 3A 16TQFN datasheet.pdf
TOOL ALIGNMENT Z11 1024/2048CPR datasheet.pdf
C/A 62.5/125, LDS, 2.5MM .69 datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf