AVX Corporation 0805YG684ZAT2A
0805YG684ZAT2A picture photo
Mfg. Part Number
0805YG684ZAT2A
Brief Description
CAP CER 0.68UF 16V Y5V 0805
Datasheet Download
0805YG684ZAT2A.pdf
Availability of 0805YG684ZAT2A
QUANTITY
0805YG684ZAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0805YG684ZAT2A
Internal Part NumberEIS-0805YG684ZAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0805YG684ZAT2A
Related Links0805YG6, 0805YG684ZAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0805YG684ZAT2A Details Description
Related parts for 0805YG684ZAT2A
CONN GH HOUSING 10POS 1.25MM datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 100K 24-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 26AWG .100 BLUE datasheet.pdf
TAPE TRANSFER ADHSIVE 1/2" X 5YD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf