AVX Corporation 0805ZG104ZAT4A
0805ZG104ZAT4A picture photo
Mfg. Part Number
0805ZG104ZAT4A
Brief Description
CAP CER 0.1UF 10V Y5V 0805
Datasheet Download
0805ZG104ZAT4A.pdf
Availability of 0805ZG104ZAT4A
QUANTITY
0805ZG104ZAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0805ZG104ZAT4A
Internal Part NumberEIS-0805ZG104ZAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.71mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0805ZG104ZAT4A
Related Links0805ZG1, 0805ZG104ZAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0805ZG104ZAT4A Details Description
Related parts for 0805ZG104ZAT4A
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
IC CTRLR PWM MULTIPHASE 40-QFN datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 40POS 2MM T/H datasheet.pdf
SW 0.1A LEVER SPST-NO .187 QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
SEMCONN DIE FOR 69008-1170 datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 96.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 24V datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf