| Internal Part Number | EIS-09-003.5-152FB | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Cable Assemblies | |
| Family | Flat Flex, Ribbon Jumper Cables | |
| Series | 152FB | |
| Cable Type | Ribbon | |
| Number of Conductors | 9 | |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) | |
| Length | 3.50" (88.90mm) | |
| Length - Exposed Ends | 0.125" (3.18mm) | |