Johanson Technology Inc. 0900BL18B100R
0900BL18B100R picture photo
Mfg. Part Number
0900BL18B100R
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
RF BALUN 900MHZ 1:2 CERAMIC
Datasheet Download
0900BL18B100R.pdf
Availability of 0900BL18B100R
QUANTITY
0900BL18B100R Order Process
Ship out your order
Specifications of 0900BL18B100R
Internal Part NumberEIS-0900BL18B100R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Range800MHz ~ 1GHz
Impedance - Unbalanced/Balanced50 / 100 Ohm
Phase Difference180° ±10
Insertion Loss (Max)1.0dB
Return Loss (Min)9.5dB
Package / Case1206 (3216 Metric), 6 PC Pad
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0900BL18B100R
Related Links0900BL, 0900BL18B100R Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
0900BL18B100R Details Description
Related parts for 0900BL18B100R
FIXED IND 15UH 1.8A 90 MOHM SMD datasheet.pdf