NMB Technologies Corp. 09225KA-12L-EL-00
09225KA-12L-EL-00 picture photo
Mfg. Part Number
09225KA-12L-EL-00
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN 12VDC 92X25MM 3WR
Datasheet Download
09225KA-12L-EL-00.pdf
Availability of 09225KA-12L-EL-00
QUANTITY
09225KA-12L-EL-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 09225KA-12L-EL-00
Internal Part NumberEIS-09225KA-12L-EL-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series-
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 25mm W
Air Flow40.6 CFM (1.15m³/min)
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise34 dB
Power (Watts)1.92W
RPM2450 RPM
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating-
Voltage Range6 ~ 13.8VDC
Life Expectancy100000 hrs @ 25°C
Material - FramePlastic
Material - BladePlastic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)09225KA-12L-EL-00
Related Links09225KA-, 09225KA-12L-EL-00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
09225KA-12L-EL-00 Details Description
Related parts for 09225KA-12L-EL-00
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 7.3UH 9A 13.3 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
HIGH PWR LED WHT datasheet.pdf
LED GREEN 2.2V 20MA SMD datasheet.pdf
TV 22C 22#22D SKT PLUG datasheet.pdf
12MM SLD ASSY RCPT 1X6 MID BLK K datasheet.pdf