NMB Technologies Corp. 09225SA-12P-ET-00
09225SA-12P-ET-00 picture photo
Mfg. Part Number
09225SA-12P-ET-00
Brief Description
FAN 12VDC 92X25MM 3WR
Datasheet Download
09225SA-12P-ET-00.pdf
Availability of 09225SA-12P-ET-00
QUANTITY
09225SA-12P-ET-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 09225SA-12P-ET-00
Internal Part NumberEIS-09225SA-12P-ET-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package450
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series-
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 25mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - Frame-
Material - Blade-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)09225SA-12P-ET-00
Related Links09225SA-, 09225SA-12P-ET-00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
09225SA-12P-ET-00 Details Description
Related parts for 09225SA-12P-ET-00
IC DELAY LINE 5TAP 40NS 8SOIC datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 68K OHM 5% AXL datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
PAK50 CONN datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" 58A NM datasheet.pdf
CONNECTOR SUPPORT BLADE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CTV 39C 37#20 2#16 SKT J/N REC datasheet.pdf
14MM PRMNT CHRM HYPR ORG 24VDC datasheet.pdf