NMB Technologies Corp. 09225VA-12Q-AL-00
09225VA-12Q-AL-00 picture photo
Mfg. Part Number
09225VA-12Q-AL-00
Brief Description
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
09225VA-12Q-AL-00.pdf
Availability of 09225VA-12Q-AL-00
QUANTITY
09225VA-12Q-AL-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 09225VA-12Q-AL-00
Internal Part NumberEIS-09225VA-12Q-AL-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsFan Agency Approvals
Product Training ModulesComputer Cooling in System Design
Thermal Simulation in Telecom Applications
RoHS Information3610VL-04W-B79-B00 Material
Featured ProductVL Series Fans
3D Model3610VL-BXX.stp3610VL-BXX.prt3610VL-BXX.sldprt3610VL-BXX.igs
PCN Part NumberFan Motor Numbering System 13/Dec/2013
Standard Package90
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series3610VL
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H x 25mm W
Air Flow96.4 CFM (2.73m³/min)
Static Pressure0.602 in H2O (149.9 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise51 dB(A)
Power (Watts)8.64W
RPM5600 RPM
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating0.720A
Voltage Range7 ~ 13.8VDC
Life Expectancy100000 hrs @ 25°C
Material - FramePlastic
Material - BladePlastic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)09225VA-12Q-AL-00
Related Links09225VA-, 09225VA-12Q-AL-00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
09225VA-12Q-AL-00 Details Description
Related parts for 09225VA-12Q-AL-00
CONN HEADER 27POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 10" H2O SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
SSD 176GB SCSI datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 20MM datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf