API Delevan 0925-273J
0925-273J picture photo
Mfg. Part Number
0925-273J
Brief Description
FIXED IND 27UH 88MA 5.8 OHM TH
Datasheet Download
0925-273J.pdf
Availability of 0925-273J
QUANTITY
0925-273J Order Process
Ship out your order
Specifications of 0925-273J
Internal Part NumberEIS-0925-273J
TypeMolded
Material - CoreIron
Inductance27µH
Tolerance±5%
Current Rating88mA
Current - Saturation88mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)5.8 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant21MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0925-273J
Related Links0925, 0925-273J Datasheet, API Delevan Distributor
0925-273J Details Description
Related parts for 0925-273J
IDC CABLE- APK34A/ AE34M / APK34 datasheet.pdf
CONN KEYBOARD ADPT PS2 5P-6P F-M datasheet.pdf
CONN HEADER 130PS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR UCC28950-442 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER SPI 56HTSSOP datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
OPEN TYPE TAP SWITCH NON-SHORT datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/AC 12V 5A datasheet.pdf