API Delevan 0925-391H
0925-391H picture photo
Mfg. Part Number
0925-391H
Brief Description
FIXED IND 390NH 485MA 190 MOHM
Datasheet Download
0925-391H.pdf
Availability of 0925-391H
QUANTITY
0925-391H Order Process
Ship out your order
Specifications of 0925-391H
Internal Part NumberEIS-0925-391H
TypeMolded
Material - CoreIron
Inductance390nH
Tolerance±3%
Current Rating485mA
Current - Saturation485mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)190 mOhm Max
Q @ Freq42 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant230MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0925-391H
Related Links0925, 0925-391H Datasheet, API Delevan Distributor
0925-391H Details Description
Related parts for 0925-391H
LAMP INCANDESCENT 5V 22 SERIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf