API Delevan 0925R-104J
0925R-104J picture photo
Mfg. Part Number
0925R-104J
Brief Description
FIXED IND 100UH 51MA 16.8 OHM TH
Datasheet Download
0925R-104J.pdf
Availability of 0925R-104J
QUANTITY
0925R-104J Order Process
Ship out your order
Specifications of 0925R-104J
Internal Part NumberEIS-0925R-104J
Material - CoreIron
Inductance100µH
Tolerance±5%
Current Rating51mA
Current - Saturation51mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)16.8 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant10.5MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0925R-104J
Related Links0925R, 0925R-104J Datasheet, API Delevan Distributor
0925R-104J Details Description
Related parts for 0925R-104J
RES SMD 4.22KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 270MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 16SOIC datasheet.pdf
IC DRVR LATCH 8BIT PAR IN 20PLCC datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 2-DIP datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf