API Delevan 0925R-822J
0925R-822J picture photo
Mfg. Part Number
0925R-822J
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 111MA 3.6 OHM TH
Datasheet Download
0925R-822J.pdf
Availability of 0925R-822J
QUANTITY
0925R-822J Order Process
Ship out your order
Specifications of 0925R-822J
Internal Part NumberEIS-0925R-822J
Material - CoreIron
Inductance8.2µH
Tolerance±5%
Current Rating111mA
Current - Saturation111mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.6 Ohm Max
Q @ Freq55 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant53MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0925R-822J
Related Links0925R, 0925R-822J Datasheet, API Delevan Distributor
0925R-822J Details Description
Related parts for 0925R-822J
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 3W SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC SYNC BATT PACK CHARGER 32-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.26M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf