Grayhill, Inc. 09A30-02-4-02S
09A30-02-4-02S picture photo
Mfg. Part Number
09A30-02-4-02S
Brief Description
SWITCH ROTARY 4PDT SOLDER SHORT
Datasheet Download
09A30-02-4-02S.pdf
Availability of 09A30-02-4-02S
QUANTITY
09A30-02-4-02S Order Process
Ship out your order
Specifications of 09A30-02-4-02S
Internal Part NumberEIS-09A30-02-4-02S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherMultiple Devices Plating Material 30/Jan/2015
Series09
Number of Positions2
Index StopsFixed
Number of Decks2
Number of Poles per Deck4
Circuit per Deck4PDT
Contact TimingShorting (MBB)
Current Rating250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Actuator TypeFlatted (3.17mm Dia)
Actuator Length9.53mm
Angle of Throw30°
Features-
Depth Behind Panel31.19mm
Panel Cutout Dimensions-
Operating Force, Torque8 ~ 64 in-oz
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)09A30-02-4-02S
Related Links09A30-0, 09A30-02-4-02S Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
09A30-02-4-02S Details Description
Related parts for 09A30-02-4-02S
Crystal 8.0000MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1.5A 200V RB-15 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SOT23 datasheet.pdf
RACEWAY NOHOL WHT.5X.5"(6=6') datasheet.pdf
FUSE 9A 250V MIDGET T/D datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
REAR HDR 125 POS LF datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf