Grayhill, Inc. 09A45-01-1-06S
09A45-01-1-06S picture photo
Mfg. Part Number
09A45-01-1-06S
Brief Description
SWITCH ROTARY SP6T SOLDER SHORT
Datasheet Download
09A45-01-1-06S.pdf
Availability of 09A45-01-1-06S
QUANTITY
09A45-01-1-06S Order Process
Ship out your order
Specifications of 09A45-01-1-06S
Internal Part NumberEIS-09A45-01-1-06S
Series09
Number of Positions6
Index StopsFixed
Number of Decks1
Number of Poles per Deck1
Circuit per DeckSP6T
Contact TimingShorting (MBB)
Current Rating250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Actuator TypeFlatted (3.17mm Dia)
Actuator Length9.53mm
Angle of Throw45°
Features-
Depth Behind Panel24.38mm
Panel Cutout Dimensions-
Operating Force, Torque8 ~ 64 in-oz
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)09A45-01-1-06S
Related Links09A45-0, 09A45-01-1-06S Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
09A45-01-1-06S Details Description
Related parts for 09A45-01-1-06S
TERM SOLDER TURRET .191" .147"L datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
LABEL POLY WHITE 8.9X4.7MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 6SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TRIM 1-52PF 750V THRU HOLE datasheet.pdf
CAP TRIM 2.5-30PF 100V THRU HOLE datasheet.pdf